Helybéli fotós társamtól tudtam meg, hogy gödöllői madarászok gyűrűzést szerveznek a közelünkben. Gyurgyalagot és parti fecskét szerettek volna fogni. Amikor csatlakoztunk hozzájuk, meglepetésemre még csak a hálókat állították.
Az időm egy délutáni program miatt szűkre volt szabva. Reméltem, hogy gyorsak lesznek a madarászok, hiszen én csak pár kézben tartott madarat szerettem volna fotózni. A várakozás közben jobb híján a helyszínt fényképeztem.
Nem volt nehéz észrevennem, hogy a homokfalak között vizenyős részek is voltak és néhol kis csermelyként csordogált a víz.
A gyurgyalagok és parti fecskék csak távol tűntek fel néha, a hálókat még másfél óra múltán is üresen lobogtatta az erős szél. A kis csapat hiába várakozott...
Unalmamban jártam kicsit a környéken és feltűnt, hogy egy bokrok által határolt helyen sokféle madár jár inni a vízre. Javasoltam is a madarászok vezetőjének, hogy oda állítsanak fel egy hálót, mert szerintem ott több esély lesz a fogásra. Meg is fogadta a tanácsomat, de nekem sajnos már mennem kellett. Aznap befejezetlenül ért véget számomra a történet.
Szerencsére nem végérvényesen, mert másnap turai fotós társam levele várt a számítógépemben, sok szép madár fotó melléklettel. Egyetlen gyurgyi, vagy fecske kép sem volt köztük, csak olyan madáré, melyet az itatónál fogtak... Nem tagadom, éreztem némi büszkeséget, hogy használható tanáccsal tudtam szolgálni a tapasztalt madarászoknak és így nem települtek ki hiába.
És, hogy ne maradjon madár fotók híján csonka ez a kis történetem, a képek közreadásához megszereztem szerzőjük engedélyét. Ha akkor ott tudok maradni, hasonló képeket tudtam volna csinálni én is, bár biztosan nem ilyen jó minőségben.
M.Sz. fotói:
A képeken hím zöldike, fiatal tengelic, veréb és tövisszúró gébics látható.
Köszönöm M. Sz.-nek, hogy jóvoltából idegen tollakkal ékesíthettem ezt a bejegyzést. :)
Szerinted én is tölthetek le ezekből a madárfotókból?
VálaszTörlésTermészetesen.
VálaszTörlés