Ez a mostani, járványos idő nem kedvez a fotózásomnak. Az etető már nem, az itató meg még nem kell a madaraknak. El is szoktak tőlem, hiszen a téliek odébbálltak, a tavasziak nagy része pedig még nem tért vissza.
Éppen a kényszerű semmittevés állapotában ért el a helyi vadőr telefonhívása.
Azt újságolta, hogy az erdő egyik vadetető szóróján vadmalacokat látott. Nem csak egyszer, hanem több alkalommal is. És a legkülönösebb, hogy az apróságokat nem kísérte az anyjuk. Arról, hogy mi történt a kocával, nem tudott semmit. Megkérdezte, hogy érdekelnek-e a malacok? Természetesen! - vágtam rá, ha nem lesz ott a mamájuk. (Mert a malacait féltő és védelmező koca nagyon veszélyes lenne!) A vadőr kérésemre elmondta, hogy hol találom azt a bizonyos szórót és én alig vártam, hogy ott legyek. Vittem némi krumplihéjat, alma darabokat, hogy megkínálhassam vele a kis éhezőket, ha ugyan nekem is megmutatják magukat.
A kukoricával bőségesen megszórt etetőhely mellett ültem lesbe, álcázás gyanánt csak a terepszínű ruházatom szolgált. Citromsármányok csapata érdeklődött a szemes takarmány iránt. Egyenként szálldostak le a földre, ott szedegettek, aztán hirtelen megriadva egyszerre kaptak szárnyra valamennyien. Távolabb egy fácán kakas rikoltozott.
Vajon honnan jönnek a malackák, már, ha jönnek egyáltalán?
Eszembe jutott a telefonom hanggyűjteménye, találtam is benne vaddisznó hangot. Jó néhányszor lejátszottam és egyszer csak megjelent egy buksi fejecske a sűrűben. Jönnek!
De nicsak! Az egyikük tiszta fehér!
De a csíkosak is szokatlanul világosak.
Öten voltak a kis árvák. Egy fehér, egy babos és három csíkos.
Felém fordultak, mert a szóróhoz igyekeztek.
Egy mozdulatom azonban megriasztotta őket, visszaszaladtak a bokrok közé. Jó negyed óra múltán jelentek meg újra.
Kis tétovázás után engem megkerülve szaladtak a takarmányhoz és jóízűen falatozni kezdtek.
Anyatej hiányában hamar rászoktak a kukoricára. Így már nem kell aggódni a megélhetésükért.
Többnyire szorosan egymáshoz bújva eszegettek, de kivártam, amikor egyenként fotózhatom őket.
A táplálkozásuk fél óráig tartott. Amikor jóllaktak, testületileg visszaszaladtak a sűrűbe.
Már messze jártak, de a fehérke bundája még fel-felvillant a bokrok között. Feltűnő színe fogja a vesztét okozni, mert megkönnyíti a dolgát a rá vadászó ragadozóknak. Ahogyan követtem a mozgásukat, észrevettem, hogy a vízzel telt árok felé vették az irányt. Ne csak együnk, igyunk is! - gondolhatták. Sikerült elcsípnem, ahogyan a szomjukat oltották.
Mitagadás, jól esett ez a kellemes fotós kaland. Az anyátlan, gyanútlan, éhes állatkák könnyű célpontot jelentettek. Az persze elgondolkodtatott, hogyan veszíthették el a malackák a mamájukat? Ugye senki sem gondolja, hogy a koronavírus, vagy akár az afrikai sertéspestis vitte el őt?
Nyilván lelőtték. De milyen vadász az, aki képes kilőni egy kocát a malacai mellől? Igazi vadász ilyet nem tenne, azt gondolom, hogy inkább vadorzó lehetett a tettes.
Zárásként még megmutatom azt a videót, amelyet másnap készítettem a malackákról. Minősége a blog adottságai miatt gyengébb, mint az eredeti.
Szegény árva kismalacok, nagyon aranyosak, és milyen különös, hogy ennyire különböző a testvérek szőrzete. Jó felvételeket készítettél, igazán profi vagy benne.
VálaszTörlésKöszönöm szépen. Örülök, hogy tetszett a különös malac banda.
TörlésLenyűgöző fotósorozat s a történet elmesélése is, szinte a helyszínen éreztem magam. Köszönöm a szép élményt!
VálaszTörlésKedves Ismeretlen! Köszönöm a jó véleményét és azt is, hogy megírta.
TörlésMivel láthatóan keresztezodesbol származnak elég valószínű hogy hamarosan megölik őket. 😥 Nincs ra mod, hogy allatvedokhoz kerulhessenek inkabb?
VálaszTörlésTalán a vadásztársaság intézkedik. Jogilag az övék az állatkák.
TörlésNagyon kedves kis állatok, csodás fotókat készítettél róluk. Sajnálom szegényeket, hogy árvák lettek és nincs ki vigyázzon rájuk. Remélem a vadásztársaságnak gondjuk lesz rájuk!
VálaszTörlésÖrülök, hogy tetszettek. Igaz, hogy árvák, de életrevalóak. Van esélyük az életre. Próbálom figyelemmel kísérni a sorsukat.
Törlés