A hajnali fotózásaink Tamással a horányi hétvégéim kihagyhatatlan részei. Korábban biztos eredménnyel kecsegtető helyeink voltak, de mostanában nem egyszerű témát találnunk. Azért szerencsére itt vannak mindjárt a napkelték, melyek az időjárástól és a felhőzettől függő módon látványosak. Mindketten jó néhányat láttunk már, de bármikor elkápráztat bennünket ez a mindennapi csoda.
Makrózásra is fel vagyunk készülve, korábban fekete kökörcsineket, újabban a most megjelent kosborokat fényképezzük.
A leginkább persze a madarakat, állatokat szeretjük becserkészni, vagy a dalukkal behívogatni. A sordélyokat még éneklésre is csábítja a telefonról játszott hang.
A minap nagy örömmel láttuk, hogy már a búbosbankák is megérkeztek. Eleinte csak átrepülőkkel találkoztunk, aztán az első út mentén szedegető madárkával is összefutottunk.
A mezőgazdasági terület szerszámos bódéi körül több banka röpdösött, nyilvánvalóan fészeknek való helyet keresve, aztán váratlanul egy nászajándék átadást is láttunk.
A tavasz a fácán kakasok udvarló kedvét is felkeltette, egymással versengve rikoltoznak, szárnyaikkal verdesve dürrögnek, megcsillogtatva színpompás tollazatukat.
Közel kerülni hozzájuk nem egyszerű, igyekeznek mindig valami takarás mögé bújni.
A száraz kórók kiváló fedezéket szolgáltatnak nekik, a fotós meg bosszankodhat a homályos képek miatt.
Ez a kakas a bokrok alatt bújkált, a kép a belógó ágak miatt színeződött el, de a madár színei hibátlanok.
Egyik reggel egy elütött borzot találtunk az aszfalt úton. Nem állhattam meg, hogy lefényképezzem a ritkán látható éjszakai állatot, ha holtában is. Talán megbocsájtható...
Hiányzanak az erdőirtással, kerítés építéssel elriasztott őzek, dámszarvasok, vagy az alacsony vízszint miatt elmaradt jégmadarak, de a sziget még biztosan tartogat számunkra fotótémát. Reméljük, hogy továbbra sem fogunk unatkozni a hétvégi kirándulásainkon.
Gyönyörű képek mint mindig :)
VálaszTörlésÖrülök, hogy tetszenek és kösz.
TörlésSzépek a képek a becserkészett madarakról.:-) A telefonos madárhanglejátszást én is próbáltam. A vörösbegyet sikerült odacsalni a közeli fákra, sőt a földre is leszállt méltatlankodva és végigmérte a "vetélytársát", jó kis móka.:-)
VálaszTörlésNémelyik madárnál hatásos, másoknál nem, de lehet, hogy ezeknél nem a legjobb hanggal próbálkozunk.
TörlésBorzAlom! :D
VálaszTörlésElnézést, de nem tudtam kihagyni!
"A büszke borzanya összetoborzott
néhány csellengő borzot,
hogy szívének féltett kincsét,
hat kicsinyét megtekintsék.
- Nézzetek! Ez itt a mennyország! -
mondta dédelgetve hat egyszülött borzát.
Ám a bámészkodók formátlannak, torznak
találták a sok torzonborz borzat.
Szólt az egyik, egy értelmesforma,
kinek kedélyét e látvány felborzolta:
- Érdekes! Ha belülről, elfogultan nézed,
ez az alom meleg kis családi fészek.
Ha kívülről, s nem vakít el vonzalom:
...egyszerűen borz-alom..."
Jó, hogy hozzátettél egy kis valódi irodalmat, köszönöm!
TörlésKedves Endre,
VálaszTörlésPecsics Mária vagyok a Kaposvári Egyetemen oktatok fotográfiát (egyébként én is a Szigeten lakom, Surányban, de Monostoron művészeti gyerektáborokat szoktam vezetni). Engedje meg, hogy gratuláljak a bloghoz!
Egy művészeti projekthez szükségem lenne olyan fényképekre, amik elütött állatokat ábrázolnak. A projekt lényege, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a leghétköznapibb helyzetekben is az egyenlőtlen erőviszonyok határozzák meg az állat és az ember kapcsolatát. Az úttesten elgázolt állatokat ábrázoló fotókat visszapillantó tükrökre exponálom egy fényképészettörténeti eljárással. A blogján láttam az elütött borz fotóját, ha a szerzői jogi kérdésekben meg tudunk állapodni, szeretném azt a munkámhoz felhasználni. Várom mielőbbi válaszát a következő e-mail címre: pecsicsmaria@gmail.com Köszönettel és üdvözlettel: Pecsics Mária